HAZAL DUT

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra eğitimini Fransa’da Nice Üniversitesi Sophia Antipolis’de sanat ve iletişim okuyarak, ardından Paris’de Ecole Supérieur de Pub.’de iletişim pazarlaması alanında yüksek lisans yaparak tamamladı.

Paris’de İrene75 adlı prodüksiyon ajansında bir sene çalıştıktan sonra, İstanbul’a dönerek Fırat Erez ile birlikte fotoğraf üzerine çalıştı.

2009 yılından bu yana Kutu Film’de yapımcı olarak çalışıyor. 2009 yılında PPR Prodüksiyon ve Kutu Film’in gerçekleştirdiği “BAŞKA DİLDE AŞK” filminde yapım koordinatörü olarak yer aldı.

Ardından 2010 yılında “ATLIKARINCA”, 2013 yılında “ERKEK TARAFI TESTOSTERON”, son olarak da 2015 yılında “BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ” adlı filmin yapımcılığını üstlendi.

Film projelerinin yanısıra 2015 yılının Ekim ayında Bursa’da faaliyete geçmiş olan SanatMahal Gösteri ve Kültür Merkezi’nin (www.sanatmahal.com.tr) ortakları arasındadır. Buna ek olarak Ekim ayında başlayan İhtiyaç Haritası (www.ihtiyacharitasi.org) projesinin de kurucuları arasındadır.